top of page
Koncept #2 *

Katalogový dům. Malý, jednoduchý, levný. Ejhle, téma! Jde to udělat i jinak než v podobě banální krychle s podivnou, téměř plochou střechou? Před nějakým časem mě oslovil potenciální developer a já tím dostal impuls pokročit od planých řečí ke konkrétnímu návrhu. Místo neznámé, kontext neznámý, klient neznámý; nuže, idealizovalo se. Výsledkem je podoba, která má blízko k obecné představě o domu jako takovém. S obdélným půdorysem, se sedlovou střechou. Se vstupem uprostřed, díky němuž může být dům bez problémů umístěn na různých typech pozemků. Uprostřed je zároveň vše podstatné a z hlediska realizace komplikované a dražší. Do stran pak vybíhají jednotlivé obytné místnosti – celkem čtyři plnohodnotné pokoje, jejichž velikost lze snadno přizpůsobit jen mírným protažením či zkrácením půdorysu. Při podlahové ploše něco málo přes sto metrů není místa nazbyt, proto je ho i mimo samotné pokoje co nejvíce využito pro úložné prostory či jako další obytná plocha.

Projděte si interiéry domu ve virtuální realitě >

(Odkaz otevře webovou aplikaci, pomocí níž se můžete volně rozhlížet na několika předem daných místech v interiéru domu. Mezi jednotlivými stanovišti je možno se intuitivně přepínat pomocí modrých symbolů.)

 

Návrhem typového rodinného domu jsem se zabýval v průběhu podzimu 2018. Na studii spolupracovala Alice Svobodová. Návrh, byť měl původně reálného objednatele, bohužel nakonec skončil v šuplíku.

*) PS: ten první je zde >

bottom of page