hlavni

Koncept #02

 

(PS: ten první je zde)

Katalogový dům. Malý, jednoduchý, levný. Ejhle, téma! Jde to udělat i jinak než v podobě banální krychle s podivnou, téměř plochou střechou? Před nějakým časem mě oslovil potenciální developer a já tím dostal impuls pokročit od planých řečí ke konkrétnímu návrhu. Místo neznámé, kontext neznámý, klient neznámý; nuže, idealizovalo se. Výsledkem je podoba, která má blízko k obecné představě o domu jako takovém. S obdélným půdorysem, se sedlovou střechou. Se vstupem uprostřed, díky němuž může být dům bez problémů umístěn na různých typech pozemků. Uprostřed je zároveň vše podstatné a z hlediska realizace komplikované a dražší. Do stran pak vybíhají jednotlivé obytné místnosti – celkem čtyři plnohodnotné pokoje, jejichž velikost lze snadno přizpůsobit jen mírným protažením či zkrácením půdorysu. Při podlahové ploše něco málo přes sto metrů není místa nazbyt, proto je ho i mimo samotné pokoje co nejvíce využito pro úložné prostory či jako další obytná plocha.

 

Projděte si interiéry domu ve virtuální realitě>

(Odkaz otevře webovou aplikaci, pomocí níž se můžete volně rozhlížet na několika předem daných místech v interiéru domu. Mezi jednotlivými stanovišti je možno se intuitivně přepínat pomocí modrých symbolů.)

 

Návrhem typového rodinného domu jsem se zabýval v průběhu podzimu 2018. Na studii spolupracovala Alice Svobodová. Návrh, byť měl původně reálného objednatele, bohužel nakonec skončil v šuplíku.

Nadpis

obr1

Nadpis

obr2

Nadpis

obr3

Nadpis

obr4

Nadpis

obr5

Nadpis

obr6

Nadpis

obr7

Nadpis

obr8

Nadpis

obr9

Nadpis

obr10

Nadpis

obr11

Nadpis

obr12

Nadpis

obr13

Nadpis

obr14

Půdorys přízemí

k0215

Půdorys patra

k0216

martinrosa@martinrosa.cz, +420 737 196 075